בובנאות - איך לבחור מקצוע?

איך לבחור מקצוע שלא יכבה אותי? שיצית תשוקה ואתגר? שייתן דרייב להיות הכי טובים שאנחנו יכולים?שהוא יצירתי וייחודי, ומפתח את היזם שבנו? מקצוע שיש בו תום ואהבת אדם, שעוצר את המרוץ לנוכחות של 'כאן ועכשיו', שנותן טעם? 

יש מקצוע כזה, כמעט סודי, לא גלוי לכולם, והוא כל כך רב אפשרויות, מקצוע הבובנאות. מקצוע מיוחד כל כך, ליצירתיים, יזמים ומוכשרים.

בובנאי - מיהו?

אמן תיאטרון בובות עושה ויודע המון: לבנות בובות ולהפעיל אותן, לעבוד עם אנשים, עם סיפורים, עם רגשות. אומנות תיאטרון הבובות משלבת את כל תחומי האומנויות – עיצוב, משחק, בימוי, סאונד, תאורה, ועוד. לרוב באמצעים פשוטים הבובנאי יוצר הצגה, שעת סיפור או סדנא ואיתה עובר מקהל לקהל. כל יום זו הרפתקה ויצירה חדשה.

בובנאות - איך לבחור מקצוע | מאמר תמונה מתוך ההצגה סבא כוכבים
מתוך ההצגה סבא כוכבים

מהם אפשרויות העבודה אתם שואלים?

ניתן לשלב את הבובנאות בכל תחום: על הבמה, על מסך או עם קהילה. התחום מאפשר קשר עם קהילות שונות – מתנ"סים, בתי אבות, בתי ספר ואפילו בתי סוהר. בנוסף, למקצוע הבובנאות קשר ייחודי עם תחומי החינוך והטיפול. כך שאם הדרכה והוראה זורמים בעורקיכם, ניתן להדריך את התחום ולבצע סדנאות.

הכשרת בובנאים - בית 9

בבית 9 – הבית של הבובנאים, פועל זה שנים מסלול הכשרת בובנאים, שלוקח את הסטודנט יד ביד ומכשיר אותו להיות אמן יוצר בתחום היפה הזה. אנחנו נמצאים 5 דק' הליכה מתחנת רכבת מרכז השמונה. עכשיו הזמן להרשמה לסמסטר הקרוב בוא נתאם פגישה – כי יכול להיות שממש עכשיו גילית את עתידך.

טל:

דילוג לתוכן